Lucie Hrdá: Mluvím o věcech bez obalu. RadioZet

,Mluvím o věcech bez obalu, to je důvod, proč mě někdo může mít za drsnou. Beru to jako úhel pohledu. Pokud je vhodný okamžik, mluvím i sprostě. Nejsem kostýmková advokátka ani nemám hodinky za milion. Bylo by to u mě kontraproduktivní,” popisuje samu sebe Lucie Hrdá, advokátka se specializací sexualizované násilí. 

,, Lidé potřebují mít vedle sebe někoho, s kým si mohou zanadávat, že svět nefunguje. Někoho, komu nevadí vidět je uplakané a s nudlí u nosu. Člověk by měl vědět, že jako oběť v trestném řízení, má nárok na advokáta zadarmo. Na advokáta se můžete spolehnout, zajišťuje, abyste měli nárok na vaše práva. Člověk v posttraumatu určitě není schopen číst zákony a zkoumat, co může a co nemůže. Sami soudy jsou v některých případech mimo a netuší. Naprosto se podceňuje prožívání oběti trestného činu,” říká advokátka Lucie Hrdá, která byla ranním hostem na Rádiu ZET.

,,Trest si bude jinak představovat oběť i pachatel trestního činu. Problém je v tom, že na to, jak závažné jsou případy sexualizované násilí, zejména v jeho následcích, zjednodušování a bagatelizace ze strany soudu a jejich přístup k obětem, je naprosto zarážející,” dodává Hrdá.

A jaký rozsudek Lucii Hrdou naprosto překvapil? Poslechněte si celý rozhovor: 


The main principles of our law office include an unceasing fight for respecting procedural rights of the clients, respecting their interests, achieving high performance and seeking all possible ways of how to promote the clients´ rights and requirements.
Contacts information
AK Hrdá, s.r.o.
Vinohradská 343/6
120 00 Prague 2
reg. No. CBA: 11778
ID No.: 067 17 969
TAX No.: CZ 067 17 969
phone: +420 777 273 601
ID data boxes: f2jhgwe
e-mail: [email protected]
LGBTQ Friendly